Arthas Menethil

2 sierpnia na sklepowe półki trafi książka z uniwersum World of Warcraft – Arthas: Przebudzenie Króla Lisza. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów WoW, poszerzająca wiedzę o postaciach oraz historii świata wykreowanego przez Blizzard.

„Jest ucieleśnieniem zła, władcą Plagi nieumarłych, panem runicznego Ostrza Mrozu, wrogiem wszystkich wolnych ludów, istotą o niezmierzonej potędze i niegodziwości. Cała jego lodowata jaźń jest skupiona na knowaniach, jak zniszczyć wszelkie życie w świecie Warcraft.”

Arthas InsignisTymi słowy opisywany jest w powieści Christie Golden Arthas: Przebudzenie Króla Lisza jej główny bohater, Arthas Menethil – książę Lordaeronu i gorliwy paladyn zakonu Srebrnej Dłoni. Autorkę powinieneś znać z wielu innych powieści, nie tylko z książek inspirowanych tymże światem.

Za przekład odpowiedzialna jest Dominika Repeczko, specjalizująca się w tłumaczeniach literatury fantastycznej, a zarazem będącą jednym z najlepszych znawców uniwersów Blizzard. Mieliśmy okazję porozmawiać z nią o procesie tłumaczenia przy okazji spisywania wrażeń z powieści Smocze Łuski, autorstwa Richarda A. Knaaka.

Na Ustatkowanym Graczu oczywiście nie zabraknie recenzji Arthas: Przebudzenie Króla Lisza.