Hexologic to gra logiczna, za development której odpowiada polskie studio MythicOwl, znane dotychczas przede wszystkim z produkcji gier mobilnych. Tym razem jednak stawia ono nie tylko na szerszy wachlarz platform, ale również na wspieranie Switcha.
Nam przyszło zapoznać się z Hexologic na iOS-ie oraz na Steamie i w obu przypadkach jesteśmy produkcją zauroczeni. Nie tylko przez sam jej wygląd, ale również szczególnie mocno doceniany przez nas walor edukacyjny.
Rozgrywka opiera się na umieszczaniu odpowiedniej liczby kropek na heksagonalnych polach, co przekłada się na zaliczenie planszy, a w dalszym rozrachunku również konkretnego świata gry (zaimplementowane zostały cztery, poziomów zaś jest łącznie sześćdziesiąt). Wspomniane umieszczanie nie jest jednak przypadkowe; opiera się na zasadach podobnych do Sudoku, w efekcie czego gracz musi zadbać, aby suma kropek odpowiadała cyfrze na jednym z boków pola. O ile na początku nie stanowi to o sile tej produkcji, tak po pewnym czasie stopień skomplikowania zagadek wzrasta, stanowiąc wyzwanie nawet dla weterana gatunku i miłośnika gier logicznych w jednym.
Czego nie możesz dostrzec na wyżej umieszczonym materiale wideo to dopracowany balans rozgrywki i niefrustrujący poziom trudności. Zagadki nie irytują a sukcesywnie zwiększają poziom zaangażowania odbiorcy, co w połączeniu z wyłączeniem gry w dowolnym momencie i kontynuowaniu rozgrywki w dowolnym momencie stanowi o sile tytułu. No dobra, należy odnotować również klimatyczną, podkreślającą nastrój gry ścieżkę dźwiękową, która nie irytuje a wręcz momentami pozwala się odstresować po ciężkim dniu w pracy.
W chwili kiedy czytasz ten artykuł, gra ma swoją premierę m.in. na Steamie…
KLIKNIJ W LINK I JUŻ TERAZ KUP HEXOLOGIC
…ale również na systemach mobilnych opartych na Androidzie oraz iOS-ie. W praktyce oznacza to, że możesz tytuł zakupić na dowolnej z nich, pozwalając na to, aby zagadki logiczne przynajmniej na pewien czas zdominowały Twój wolny czas. Co więcej, jeśli posiadasz dzieciaki, Hexologic możesz pokazać im bez najmniejszych przeszkód. Pomysł ten przełoży się nie tylko na wspólnie spędzony czas przy grze, ale również może stanowić zarzewie do zainteresowania najmłodszych odrobiną matematyki i logicznego łączenia liczb w odgórnie narzucone sumy. A takim wirtualnym inicjatywom przyklaskujemy podwójnie.
Oczywiście znajdą się przeciwnicy takiej formy rozrywki twierdząc, że nie jest atrakcyjna wizualnie, a ponadto podana w formule przyswajalnej jedynie przez dziesięciolatka. Na szczęście grupą docelową najnowszej produkcji MythicOwl nie są dyletanci a osoby umiejące docenić dobrą zabawę, podaną w prostej acz niekoniecznie zagmatwanej formie.
I właśnie między innymi dlatego, polecamy ją z uśmiechem na ustach.