Xbox

Wiarygodna strona poświęcona technologii – Thurott – donosi, że doczekasz się w 2019 roku tańszych konsol Xbox One.Choć w jednym przypadku, nie bez pewnego poświęcenia…

Microsoft ma zmniejszyć cenę mocniejszej jednostki Xbox One S i wydać całkowicie nową edycję sprzętu, czyli bazową wersję konsoli odchudzoną o napęd Blu-ray. Według źródeł, sprzęt może być dostępny nawet za sto dolarów amerykańskich.

Jeśli martwi Cię, co stanie się z Twoją biblioteczką pełną płyt, Thurott uspokaja. W związku z brakiem napędu, ma ruszyć inicjatywa pozwalająca wymienić fizyczne gry na ich cyfrowe wydania. Brakuje informacji, co w takim wypadku z (godną podziwu) kompatybilnością wsteczną z poprzednimi Xboksami.

Xbox One

 

Ruch Microsoftu wypada ciekawie w kontekście ich pierwszych prób zmniejszenia zależności od płytowych wydań. Wydaje się jednak, że w tym wypadku spotka się ona z cieplejszym przyjęciem – o ile ruszy wspomniany program wymiany. Być może szykuje się jeszcze ciekawy rok dla posiadaczy Xboksów One.

Oczywiście, na wiadomości w sprawie najnowszej generacji musimy jeszcze poczekać – nic nie wskazuje na to, że konsole wpadną w nasze ręce przed 2020 rokiem.  Ciekawe, czy dowiemy się tego jeszcze na E3?

Autor Jacek Wandzel

Niegdyś student projektowania gier na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, teraz doktorant. Kurator gier wideo katowickiego festiwalu Ars Independent. Wierny fan Hideo Kojimy, Chrisa Avellone'a, Yoko Taro i Shigesato Itoiego. Jeśli spotkasz go na żywo, przygotuj się na awanturę o to, że nie oglądasz JoJo's Bizarre Adventure / nie ukończyłeś Red Dead Redemption II. Podobno napisał kiedyś tekst, który miał mniej niż 13 000 słów, ale plotka ta pozostaje niepotwierdzona. Ustatkowany Gracz. Z twarzy.