Seiren Mini jest najmniejszym mikrofonem w ofercie znanego producenta akcesoriów dla graczy. Co ciekawe, jego cena – około 260 PLN – jest na tyle niska (tu spore zaskoczenie), że śmiało może on konkurować z budżetowymi produktami w tej kategorii.
Zawartość pudełka i jakość wykonania
Razer przyzwyczaił mnie do wysokiej jakosci swoich produktów, dlatego spodziewałem się, że Seiren Mini również będzie trzymał stosowny poziom. Jednak nie ma cudów. Chcąc zmieścić się w cenie poniżej 300 PLN, inżynierowie musieli pójść na pewne kompromisy.
W niewielkim pudełku znajdziesz główny korpus z siatką chroniącą kapsułę, przedłużkę, podstawkę oraz kabel USB (niestety z końcówką Micro).
Pierwsze, co od razu czuć, to lekkość konstrukcji. Niemalże cały mikrofon został wykonany z plastiku. Niestety podstawa, do której przykręca się główny korpus z kapsułą również jest wykonana z tworzywa. Przyjrzawszy się rzeczonemu akcesorium z bliska da się również zauważyć brak jakichkolwiek przycisków, chociażby do szybkiego wyciszenia mikrofonu, nie wspominając już o regulacji głośności. Szkoda, ponieważ akurat te rozwiązania bardzo się przydają w codziennym użytkowaniu.
Sam mikrofon ma bardzo stylowy design i bez wątpienia będzie bardzo dobrze prezentował się na każdym biurku, czy stamowisku do nagrywania. Do testow otrzymałem wersję biała, która – ku mojemu zaskoczeniu – wygląda bardzo elegancko. Dostępne są jeszcze wersje czarna i różowa.
Razer Seiren Mini – specyfikacja
Możliwości Razer Seiren Mini
Seiren Mini to 14-milimetrowa membrana, z próbkowaniem 48 kHz / 16 bit oraz pasmem przenoszenia od 20 do 20000 Hz. Jak to wypada w praktyce? Zaskakująco dobrze. To, co bardzo cieszy, to dobra redukcja szumów oraz wyłapywanie wszelkich kliknięć i pojedynczych dźwięków, które mogłyby się wkraść podczas sesji nagrywania. Sam dźwięk jest soczysty, przy czym zdecydowanie polecam ustawienie parametrów na nie więcej, niż 80%. Pozwoli to uniknąć zniekształceń i niepotrzebnych hałasów.
Redukcja wibracji również dobrze się sprawiła. Aby na nagraniu było słychać przypadkowe uderzenia, trzeba było dolidnie przywalić w siatkę, co raczej się nie zdarza.
Mikrofon świetnie współpracował ze wszystkimi aplikacjami, których używałem do nagrywania. Jest to urządzenie typu plug-and-play, co ogólnie można uznać za zaletę. Niestety, wspomniany wyżej brak jakichkolwiek przycisków dodatkowych nieco utrudnia jego użytkowanie. Warto na początku pobawić się ustawieniami, ponieważ domyślne – przynajmniej w moim przypadku – zbyt mocno eksponowały górę i środek, a spłaszczały dół.
Podsumowanie
Jeśli szukasz porządnego mikrofonu, ale nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, Razer Seiren Mini wydaje się wręcz idealną propozycją. Chyba pierwszy raz mogę z czystym sumieniem napisać, że cena jest jedną z największych zalet testowanego sprzętu Razera. Mało tego, jej stosunek do jakości jest więcej, niż idealny. Szczerze polecam!