Potęga Obrazu

Bez względu na to, czy jesteś artystą, designerem do szuflady czy naszym wzorem – potrafisz namalować jedynie kulawego kota, składającego się z kilku kresek i figur geometrycznych, powinieneś zainteresować się kursem przygotowującym do pracy concept artysty. Taki rusza właśnie w październiku za sprawą Potęgi Obrazu.

Z tego, co przekazali nam organizatorzy wnioskujemy, że kurs ten jest mocno intensywny (chociaż zajęcia odbywają się w trybie weekendowym). Kursanci przejdą bowiem przez projektowanie postaci, potworów, maszyn oraz elementów środowiska, ale wejdą także na wyższy poziom concept artu i zapoznają się z projektowaniem doświadczeń odbiorcy – z pełną tego świadomością i odpowiedzialnością. Mówiąc krótko, wykładowcy dokładnie omówią w jaki sposób przeprowadzić widza przez opowieść i do czego może to doprowadzić. Na kursie przyswoisz również dużo wiedzy z zakresu warsztatu malarskiego oraz samej idei concept artu. To jak, wchodzisz w to?

Potęga Obrazu

Jak wynika z podlinkowanej sekcji strony internetowej Potęgi Obrazu, na najbliższy kurs są jeszcze wolne miejsca. Dodatkowo propozycja ta jest warta rozważenia również dlatego, że sporo osób po opisywanym kursie znalazło zatrudnienie w polskim gamedevie, o czym świadczą wystawione referencje.

Oczywiście warto pamiętać, że uczestnictwo w kursie nie gwarantuje pracy. To zawsze jest wypadkowa wiedzy, prezencji, dobrze skonstruowanego CV oraz łutu szczęścia. Ma on raczej za zadanie pomóc rozwinąć się Twoim umiejętnościom, a przy okazji zdobyć wiedzę i praktykę, wymagane w pracy przy grach wideo.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.