ghost of tsushima

PlayStation 5 będzie miało swoje tytuły startowe od ekip developerów należących do Sony, pomijając PS4 – tak twierdzi znany dziennikarz.

Wydaje się, że Sony chce zachęcić graczy do premierowego zakupu PlayStation 5 wraz z tytułami tylko na nową platformę, bez cross-genowej opcji. Takie informacje posiada Jason Schreier z Kotaku, który w podcaście Splitscreen podzielił się nimi z odbiorcami.

Jednak nie wszystko jest czarno-białe i wcześniej wydane tytuły na PS4 lub zapowiedziane i opóźnione jak np. Ghost of Tsushima pojawią się zarówno na PlayStation 4 jak i na PS5. Wieści przekazane przez znanego dziennikarza, który rzadko się myli dotyczą gier spod skrzydeł twórców należących do Sony, bo zewnętrzne studia mogą wydawać startowe gry (np. Watch Dogs: Legion) na PS5 również na poprzednią konsolę.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe to oznaczać będzie nieco inną strategię japońskiego giganta niż konkurenta z Microsoftu. Jedna z kluczowych ekskluzywnych gier – Halo: Infinite ma pojawić się na Xboksie Scarlett i Xboksie One.

Która strategia okaże się lepsza i przyciągnie większą liczbę graczy?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.