dead island 2

Pojawiły się nowe plotki odnośnie powstającego w bólach Dead Island 2. Czyżby twórcy pracowali już przy wersji na nową generację konsol?

Sequel Dead Island ma być ponoć tytułem startowym konsol PlayStation 5 i Xboksa Scarlett. Oczywiście to nie oznacza, że nie pojawią się wersje na obecne platformy, jednak natłok prac, skasowane postępy i czas prawdopodobnie zmusiły twórców do pracy przy wersji na nową generację konsol. Gracze, jeśli w ogóle doczekają się kontynuacji, będą mogli liczyć na pewne zmiany w mechanice rozgrywki.

Najpierw pracami przy Dead Island 2 zajęci byli niemieccy developerzy z YAGER ( premiera zapowiadana była na wiosnę 2015 roku), potem tworzenie gry zlecono Sumo Digital, a aktualnie za powstawanie gry odpowiedzialna jest ekipa Dambuster Studios (pracujące ponoć też przy TimeSplitters 4), czyli twórcy średnio przyjętego Homefront: The Revolution.

Kiedy twórcy zdecydują się puścić parę z ust i zaprezentować owoce swojej pracy?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.