Far Cry New Dawn

Oddział Ubisoft Montreal na gali The Game Awards ujawnił Far Cry New Dawn – post-apokaliptyczny powrót do Hope County. Po świetnej sprzedaży Far Cry 5, taka kontynuacja nie wydaje się wielkim zaskoczeniem. Pytanie, czy tylko ja mam skojarzenia z Rage 2?

Akcja Far Cry New Dawn będzie miała miejsce kilkanaście lat po wybuchu bomb atomowych w Hope County. Po obejrzeniu pierwszego pełnego akcji zwiastuna widać, że twórcy nie stawiają na brud, mrok i przerażenie, a raczej na ostatnio modne, kolorowe post-apo. Walcząc o przetrwanie głównym miejscem odpoczynku będzie baza, a rekrutowanie nowych członków, odpieranie ataków, zbieranie surowców i walka z oddziałami bezwzględnych bliźniaczek ma szansę konkretnie podwyższyć poziom adrenaliny.

Nowy Far Cry ukaże się 15 lutego 2019 roku na PlayStation 4, Xboksa One i PC. Czyżby twórcy szykowali jeszcze powrót starego znajomego z Far Cry 5?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.