Fathers promise

Wielokrotnie miałeś okazję przekonać się, że 11bit Studios potrafi niezwykle sugestywnie przedstawić koszmar, jakim jest wojna. This War of Mine sprawiło, że na konflikty militarne spojrzałem z zupełnie innej perspektywy, a The Little Ones, jako że jestem ojcem, powaliło mnie na zalane łzami kolana. Okazuje się, że zdolna ekipa nie ma oporu w tym, aby bić leżącego…

… i właśnie dlatego zaserwowała pierwszy z dodatków wchodzących w skład cyklu zatytułowanego „Stories”. W każdym z nich będzie Ci dane spojrzeć na wojnę z perspektywy ojca, który za wszelką cenę chce chronić swoją małą córeczkę przed zagrożeniami niezwykle trudnymi do przezwyciężenia. Jednakże zdesperowany rodzic nie cofnie się przed niczym.

This War of Mine: Stories – Father’s Promise

Właśnie tak zatytułowano pierwszy epizod wspomnianego cyklu. Kolejne dwie mają ukazać się już w 2018 roku. Do ich uruchomienia niezbędna jest podstawowa wersja gry. Możliwe jest wykupienie Season Passa (16,99 PLN) lub nabywanie każdej z części osobno (6,99 PLN). Póki co dostępna jest wersja dedykowana komputerom osobistym.

Głównym bohaterem Father’s Promise jest Adam – zrozpaczony ojciec, który chce wydostać się z oblężonego miasta. Dostępne są cztery lokacje dodatkowe oraz pięć doskonale znanych z oryginału. Do powyższego dochodzą nowe mechaniki, jak chociażby system dialogów oraz wskazówek, a otrzymasz obraz gry nie tylko pełnej, ale też nieustannie wspieranej przez ambitnych pracowników warszawskiego studia developerskiego.


Przeczytaj naszą recenzję The Little Ones lub sprawdź wszystkie materiały dotyczące This War of Mine, które ukazały się na łamach naszego bloga.