horizon zero dawn

Przygody Aloy ukazały się równo dwa lata temu, więc szef Guerrilla Games postanowił nieco powspominać i ujawnił sprzedaż gry.

Trudno uwierzyć ale Horizon: Zero Dawn świętuje właśnie swoje drugie urodziny. Z tej okazji Szef Guerrilla Games, Hermen Hulst postanowił napisać co nieco na blogu PlayStation. Twórca bardzo miło wspomina czas premiery, chwaląc się przy tym globalną sprzedażą gry.

Okazuje się, że przygody Aloy poznało już ponad 10 milionów graczy na całym świecie. Twórcy nawet teraz dostają pozytywne wiadomości, miłe słowa i wspominki od graczy odnośnie ulubionych chwil z podróży Aloy. Tak wielki wynik sprzedaży nawet dla ekipy programistów to zdumiewające osiągnięcie. Nowe IP w interesującym i oryginalnym uniwersum okazało się strzałem w dziesiątkę, a jego sequel jest tylko kwestią czasu.

Tak ciepłe przyjęcie gry może być tylko drogowskazem dla innych ekip, aby nie bały się pomysłów i próbowały sił tworząc nowe marki. Gratulacje dla Aloy i całej holenderskiej ekipy.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.