Długi weekend pełen stagnacji w tej branży zdarza się wyjątkowo rzadko. Dlatego z tym większą przyjemnością informujemy co działo się w trakcie minionego.
POLSKA
#1
22 maja zostanie uruchomiona sprzedaż filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku” na platformie Steam oraz Amazon Video w cenie 9,99 USD. Dla polskich użytkowników została zaplanowana cena specjalna, która wyniesie 17,99 PLN. Premierowy pokaz dokumentu, w którym będzie mowa o grze Lichtspeer, wykonaną nad nią pracą oraz trudnościach z jej wydaniem, odbędzie się podczas drugiego dnia konferencji Digital Dragons w Krakowie, na którą serdecznie zapraszamy!
#2
W kwietniu ruszyła zbiórka na wydanie książki „Projektowanie Przeżyć„ od Inżynierii Wszechświetności. Jej wersję demo przeczytasz po kliknięciu w powyższy link.
Projekt tworzą Ci sami autorzy, którzy wcześniej (również za pomocą zbiórki społecznościowej) wydali Level Design. Jest szansa, aby dołożyć swoją cegiełkę i w ramach projektu dostać świetną książkę, która przyda się przede wszystkim młodym developerom.
#3
Niedawno informowaliśmy, że gra Numbala dostała się do finału Indie Prize w Londynie. Kolejną polską produkcją, która spróbuje swoich sił będzie Driftland: The Magic Revival. Trzymamy kciuki za powodzenie!
ŚWIAT
#4
W to, że najnowsza odsłona God of War sprzedaje się wyjątkowo dobrze nie wątpił nikt. O jakim jednak wolumenie mowa? Poniższy tweet tłumaczy wszystko.
God of War sold over 3.1 million units in its first three days, making it the fastest-selling PS4 exclusive ever: https://t.co/Rp5gzbR9Ep Congratulations, @SonySantaMonica! pic.twitter.com/7EFPHaqTi8
— PlayStation (@PlayStation) 3 maja 2018
3,1 milionów sprzedanych sztuk w 3 dni? Tym samym pobity został rekord ustanowiony przez Uncharted 4 oraz Horizon: Zero Dawn.
#5
Polecając w jednej z odsłon naszego newsowego cyklu grę Harry Potter: Hogwarts Mystery nie wiedzieliśmy, że rzeczony tytuł w sposób jawnie bezprecedensowy korzystał będzie z mikrotransakcji. Tym samym wzbudza kontrowersję, gdyż target grupą produkcji są dzieci, a te mają co najwyżej dostęp do kart płatniczych… rodziców. Taki model zarobku ostro krytykuje chociażby The Guardian, my jedynie ostrzegamy. Jeśli zainstalowałeś grę na urządzeniu dziecka, raz na pewien czas zerknij na jego „postępy” w tejże produkcji.