Nintendo Switch

Wtorkowe newsy ze środowego rana smakują jak schłodzone piwo. A jest co wchłaniać, zwłaszcza, jeśli ciekawią Cię powroty znanych marek i co tam pichci się w kuchniach Nintendo.

POLSKA

#1

Swoją premierę ma antologia „Inne Światy” zainspirowana pracami Jakuba Różalskiego – artysty, którego uniwersum 1920+ jest w tej chwili mocno rozchwytywane. Oprócz książki i gry planszowej Scythe, w produkcji jest jeszcze gra Iron Harvest.

ŚWIAT

#2

Czeska gra Attentat 1942 traktująca o nazistowskiej okupacji z perspektywy jej ofiar zdobyła główną nagrodę na niemieckim festiwalu AMAZE. Pikanterii zwycięstwu dodaje fakt, że przez restrykcyjne prawo gra nie jest dostępna w Niemczech.

#3

Muzyk H.R. Nikoofar donosi, że Finowie z Remedy Games pracują nad sequelem swojego ostatniego tytułu, Quantum Break.

#4

Nintendo potwierdza, że we wrześniu tego roku wystartuje Nintendo Switch Online, czyli usługa sieciowa pokroju PlayStation Plus. Za płatną subskrypcją czai się nie tylko możliwość grania przez internet, ale także dostęp do chmury czy darmowe, klasyczne tytuły na NES-a. Zarazem, na Switchu nie pojawi się marka Virtual Console, która dotychczas obsługiwała klasykę japońskiego giganta.

#5

Nintendo szuka pracowników, najprawdopodobniej do nowej Zeldy. To nic dziwnego po sukcesie Breath of the Wild, ale być może to również znak, że na najnowszą odsłonę serii nie będziesz czekać kolejnych 6 lat.

#7

Netfliksowy Wiedźmin sunie do przodu. Showrunnerka Lauren Hissrich poinformowała na Twitterze, że oficjalnie rozpoczęto pisanie serialu i ujawniła nowych scenarzystów, m.in. Jenny Klein (Jessica Jones).

#8

Zeszłej jesieni, były scenarzysta Valve Mark Laidlaw udostępnił krótkie opowiadanie, które prawie na pewno jest streszczeniem niewydanego trzeciego epizodu Half-Life 2. Teraz fani pracują nad własną, grywalną wersją na jego podstawie pod szyldem Project Borealis.

Autor Jacek Wandzel

Niegdyś student projektowania gier na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, teraz doktorant. Kurator gier wideo katowickiego festiwalu Ars Independent. Wierny fan Hideo Kojimy, Chrisa Avellone'a, Yoko Taro i Shigesato Itoiego. Jeśli spotkasz go na żywo, przygotuj się na awanturę o to, że nie oglądasz JoJo's Bizarre Adventure / nie ukończyłeś Red Dead Redemption II. Podobno napisał kiedyś tekst, który miał mniej niż 13 000 słów, ale plotka ta pozostaje niepotwierdzona. Ustatkowany Gracz. Z twarzy.