Red Dead Redemption 2

Pamiętaj: przed E3 nie ma wolnych dni. Łap więc garstkę niusów – lepiej straw poniższe, zanim wszystko zadrży w posadach od nowych zapowiedzi.

POLSKA

#1

CD Projekt zarejestrował znak towarowy Cyperpunk 2077. Cóż to oznacza w praktyce? Że tym samym nabył pełne prawa licencyjne nie tylko do marki, ale również do produkcji różnorodnych gadżetów i akcesoriów z gry.

ŚWIAT

#2

Wygląda na to, że seria Hitman, po turbulencjach z ostatniego roku, gdy IO Interactive opuściło stadninę Square-Enix, wróciła już na dobre tory. O produkcji nowej gry wiedzieliśmy od roku, teraz w zasadzie możemy być pewni, że tytuł ma nawet wydawcę – Warner Bros. Logo Hitman 2 “wyciekło” na stronę internetową giganta.

#3

Szef Nvidii Jensen Huang poinformował na konferencji Computex, że przyjdzie nam jeszcze poczekać na następną generację GeForce’ów. Możesz rozbijać skarbonkę na inne uciechy i ulepszenia.

#4

To koniec popularnej serii mobilnej Go od Square-Enix. Pozostałe franczyzy nie dołączą do bohaterów Hitman, Tomb Raider i Deus Ex w sympatycznych grach logicznych. Stoi za tym zwykły pragmatyzm, gdyż coraz mniej opłaca się wydawanie na telefonach płatnych aplikacji.

#5

Red Dead Redemption 2 będzie miało dodatkową zawartość, tymczasowo dostępną wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Tymczasem dla fanów serii prezentujemy zdjęcie edycji kolekcjonerskiej, wstępnie wycenionej na około 400 PLN.

Red Dead Redemption 2

#6

Popularna gra przeglądarkowa Fallen London – pisaliśmy o niej oraz jej bardziej klasycznych spin-offach na naszych łamach – doczekała się redesignu wizualnego. Jest ładniej, przejrzyściej, czyściej; to doskonała okazja na powrót do Upadłego Londynu lub pierwszą wizytę.

#7

Code Vein, obiecujący, inspirowany anime slasher na modłę Dark Souls, ma już datę premiery – będzie można w niego zagrać na wszystkich platformach już 28 września, dzień po japońskim debiucie.

Autor Jacek Wandzel

Niegdyś student projektowania gier na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, teraz doktorant. Kurator gier wideo katowickiego festiwalu Ars Independent. Wierny fan Hideo Kojimy, Chrisa Avellone'a, Yoko Taro i Shigesato Itoiego. Jeśli spotkasz go na żywo, przygotuj się na awanturę o to, że nie oglądasz JoJo's Bizarre Adventure / nie ukończyłeś Red Dead Redemption II. Podobno napisał kiedyś tekst, który miał mniej niż 13 000 słów, ale plotka ta pozostaje niepotwierdzona. Ustatkowany Gracz. Z twarzy.