PC Classic

Jeśli podobnie jak ja wychowałeś się na tytułach sprzed dwóch, a nawet trzech dekad, być może zainteresuje Cię PC Classic – miniaturowy komputer, na którym uruchomisz gry działające na systemie operacyjnym DOS.

Jak zapowiadają sami twórcy na swojej stronie internetowej, PC Classic w dniu premiery, czyli wiosną przyszłego roku, będzie dostępny za 99 dolarów, a na starcie zaoferuje przynajmniej klasycznych 30 tytułów. Co jednak ważne, w przyszłości będziesz miał możliwość dokupienia kolejnych.

PC Classic będzie zaprojektowany w taki sposób, że pozwoli na zabawę zarówno przy pomocy myszy i klawiatury, jak i joypada. Hardware będzie posiadał złącze HDMI, co pozwoli na bezproblemowe podłączenie go do nowych monitorów. Według zapewnień, sprzęt będzie dostępny też w przynajmniej jednym dodatkowym wariancie kolorystycznym, jeśli ten doskonale wszystkim znany z dawnych lat nie będzie odpowiadał.

Zanim to jednak wszystko nastąpi, Unit-e Technologies odpalą zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze. Czy w dobie cyfrowej dystrybucji staroszkolnych produkcji gracze uwierzą w sukces takiego projektu?

Autor Adam Ginel

Adam to ustatkowany gracz z krwi i kości. Mąż, ojciec, a także wieloletni miłośnik elektronicznej rozrywki w formie wszelakiej. Gry wideo traktuje jako coś znacznie powyżej zwykłego hobby, wynosząc je ponad inne pasje – muzykę i książkę – dostrzegając jednocześnie, jak wiele mają one wspólnego z innymi sferami jego zainteresowań.