Sprzedaż PlayStation VR

Kto by pomyślał, że PlayStation VR będzie najlepiej sprzedającym się sprzętem wirtualnej rzeczywistości w bieżącym roku. Wielokrotnie czytałem o słabej sprzedaży, niewypale, braku popytu a nawet klapie gogli Sony, a tu taka niespodzianka. Czyżby furtka na następcę VR została właśnie otwarta?

Liczba sprzedanych zestawów PlayStation VR w bieżącym roku to ponad 1,3 miliona, co okazuje się najlepszym wynikiem na tle konkurencji. Oculus Rift i HTC Vive zostały daleko w tyle z wynikiem 0,5 miliona sztuk, a Samsung Gear VR i Oculus Go radziły sobie lepiej sprzedając odpowiednio 0,6 i 1,1 miliona egzemplarzy. Widać jak na dłoni, że jednak mniejsza cena PS VR (mimo gorszych parametrów) robi swoje. Trzeba też pamiętać o atrakcyjnej bibliotece gier na PS VR z takimi hitami jak Doom, Robinson: The Journey czy Resident Evil VII.

Czy przy takim obrocie spraw i liderowaniu na rynku VR, Sony zdecyduje się na produkcję następcy dobrze sprzedających się gogli?

PlayStation VR

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.