The Occupation

Studio White Paper Games na kilka dni przed premierą swojej najnowszej produkcji, prezentuje gameplay trailer. Co ma do zaoferowania The Occupation?

W najnowszym zwiastunie twórcy ujawnili niemal dziesięć minut rozgrywki, ukazującej kilka kwestii związanych z gameplayem. Filmik ukazuje projekty lokacji, poruszanie się, eksplorację pomieszczeń, zbieranie śladów czy rozmowy. The Occupation to pierwszoosobowa przygodówka rozgrywająca się w Wielkiej Brytanii w latach 80. ubiegłego wieku. W politycznym thrillerze brytyjskiego studia można spodziewać się podejmowania wyborów i wielu dróg do osiągnięcia celów. Bohater nie będzie używał siły, jednak można mieć nadzieję na skradanie, podsłuchiwanie rozmów czy unikanie osób.

Dziennikarz będzie prowadził śledztwo odnośnie zamachu terrorystycznego w wyniku, którego zginęło ponad dwadzieścia osób. Gameplay nieco przypomina serię Dishonored, a zbieranie dowodów będzie opierać się na pomysłowym działaniu. The Occupation ukaże się 5 marca na PlayStation 4, Xboksa One i PC.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.