diablo 4

Najnowszy krótki trailer Diablo IV prezentuje wygnańców zwanych Kanibalami. Można bliżej przyjrzeć się temu okrutnemu plemieniu.

Niestety twórcy nie pokazują wprost efektu plądrowania, mordowania i spustoszenia jakie zostawiają po sobie Kanibale, ale można zobaczyć ich wściekłość, agresję czy narzędzia mordu. Teren walki pełny nadgryzionych zwłok, połamane kości, odcięte języki czy wyłupione oczy to tylko niektóre z praktyk tej grupy agresorów. Nikt nie wie skąd pochodzą ale legendy głoszą, że to dawne plemię barbarzyńców wygnanych wiele lat temu z Arreat.

Nie wiadomo też skąd wziął się ich kanibalizm – przez niego zostali wygnani czy rozwinął się już po ucieczce w akcie desperacji? Kanibale polują na bezbronne wioski czy niczego nieświadome karawany, a nieliczni którzy przeżyli opowiadają o ogniu w ich oczach i ohydnym pożeraniu ciał w bitwie. Potem następuje cisza, mówiąca jasno i wyraźnie – czasem lepiej jest umrzeć niż żyć i pamiętać.

Czy twórcy kiedyś zdecydują się pokazać tę grupę w akcji?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.