cyberpunk 2077

Wygląda na to, że jedno przejście Cyberpunka 2077 będzie dopiero początkiem przygody. Twórcy robią wszystko, abyś zagrał jeszcze raz i jeszcze raz.

W cyberpunkowej opowieści wielką rolę będą odgrywać ścieżki życia – Nomad, Corpo i Street Kid. Każda z nich będzie wpływać na narrację, rozgrywkę i inne szczegóły. Gracz będzie mógł odgrywać kilka ról i korzystać z dobrodziejstw poszczególnych ścieżek.

Senior Quest Designer Philip Weber w rozmowie na forum CD Projekt RED przyznał, że system gry i ścieżki życia znaczenie zwiększą wartość kolejnego przejścia gry i zmotywują graczy do poznania innych doznań wybierając kolejną ścieżkę. Projektanci questów już od dawna są przyzwyczajeni do opowiadania nieliniowych historii, a mając taką postać jak V, można zrobić jeszcze więcej tego co twórcy lubią najbardziej.

Okazuje się, że wybranie innej ścieżki życia będzie owocowało w zupełnie odmienne doświadczenia i odgrywanie innych ról. To dość interesujące ale jestem ciekawy czy ten magnes, o którym wspomniał twórca będzie tak silny, aby wielokrotnie ukończyć tę ogromną grę.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.