resident evil

Jakie straszne wirtualne opowieści sprzedały się najlepiej i kto zdobył pierwsze miejsce? Lista należy do znanej serii studia Capcom.

Interesujące Top 10 zaprezentował Mat Piscatella, analityk NPD, który ujawnił dziesięć najlepiej sprzedających się horrorów w historii. Z pewnością nie jest zaskakująca duża liczba tytułów z serii Resident Evil (aż siedem na liście) ale pochwalić należy rodzime studio Techland. Ich świetna i nieśmiertelna produkcja Dying Light zajęła trzecie miejsce.

Pierwsze miejsce przypadło Resident Evil 5, druga pozycja to wcześniejsza część, a listę zamyka klasyczne Resident Evil. W połowie stawki widnieje Resident Evil 7, co daje rewelacyjne rokowania na przyszłość w temacie kolejnej części i prawdziwego straszenia na ekranie.

Poza tym mnie osobiście cieszy ósma pozycja Dead Space 2 i nieco dziwi brak serii Silent Hill.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.