Tony Hawk's Skate Jam

Z pewnością każdy z naszych czytelników ma za sobą niezliczone godziny przejazdów na wirtualnych, deskorolkowych torach legendarnej Tony Hawk’s Pro Skater. Przez lata gra cieszyła się wielką popularnością. Z chwilą jednak kiedy ster rozwoju w swoje ręce przejęło studio Activision, rozpoczęła się powolna agonia tej świetnej serii. Gwoździem do trumny okazała się Tony Hawk’s Pro Skater 5, zupełnie zniszczona zarówno przez graczy jak i krytyków.

W efekcie słynny deskorolkarz odciął się od dalszych planów amerykańskiej firmy i przez dłuższy czas nie pojawiały się żadne informacje o przyszłości serii. On sam zdawał się przymierzać natomiast do eksplorowania możliwości w świecie mobilnym czego efektem jest zbliżająca się wielkimi krokami pozycja dedykowana właśnie na urządzenia przenośne Tony Hawk’s Skate Jam.

tony hawk1

tony hawk 2

Aktualnie Tony Hawk’s Skate Jam prezentuje się dosyć oszczędnie i trudno o przesadny optymizm. Według informacji, które można znaleźć w sklepie Google Play do dyspozycji będzie tryb kariery, globalne turnieje, lokacje uliczne, tory w parkach oraz możliwość kolekcjonowania różnych modeli deskorolek. Gracze mogą już dokonywać pre-orderów.

Jaki będzie efekt całego przedsięwzięcia, czy to tylko chwilowa pobudka, czy może przemyślane długoterminowe działanie, czas pokaże. Ja mimo wszystko, głównie z uwagi na nostalgiczne wspomnienia, trzymam kciuki.