nintendo switch

Czyżby polskie studio zauważyło sukces i potencjał Nintendo Switch? Niby coś drgnęło w temacie japońskiej konsoli, jednak dowodów brak. Twórcy Cyberpunk 2077 w październiku ubiegłego roku stwierdzili, że nie pracują przy żadnym projekcie na Nintendo Switch. Czyżby jednak rodzimy developer zmienił zdanie?

YouTuber Doctre81 natknął się na listę prac studia CD Projekt RED, w której inżynier oprogramowania miałby pracować przy platformach Steam, GOG, PlayStation 4, Xboksie One i… Nintendo Switch. Prawdopodobnie nie chodzi tu o wydanie Wiedźmina 3 czy Cyberpunk 2077, ale jak już coś się dzieje w temacie Switcha, to może zdolni twórcy szykują porty gier Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści lub Gwinta na konsolę Nintendo. A może programiści planują całkowite zaskoczenie w postaci starszych części Wiedźmina lub jeszcze inny projekt.

Nawet jeśli Cyberpunk 2077 nie ukaże się na Switcha, posiadacze konsoli w sierpniu będą mieć swoją grę akcji w futurystycznych klimatach – Astral Chain od PlatinumGames.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.