twin mirror

W DONTNOD Entertainment próbują złapać cztery sroki za ogon i ogłaszają kolejne projekty. Ile znane studio zarobiło w ubiegłym roku?

Francuski developer obecnie pracuje przy kolejnych epizodach Life is Strange 2 oraz grze Twin Mirror. Choć mogłoby się wydawać, że to wystarczająca ilość pracy, to jednak twórcy poza wspomnianymi tytułami pracują przy dwóch kolejnych tajemniczych projektach.

W komunikacie prasowym poza ujawnieniem prac przy nowych produkcjach, DONTNOD ogłosiło liczby swoich przychodów. Developer znany m.in. z Remember Me zanotował wzrost sprzedaży o 47,4 % i w 2018 roku wygenerował przychody w wysokości 14,3 miliona euro (w 2017 roku było to 9,7 miliona euro). Tak wyśmienite liczby były możliwe dzięki wydaniu gier Vampyr i Life is Strange 2.

Dwa nowe IP oprócz tak intensywnej pracy mogą budzić pewne obawy i skojarzenia z ekipą Telltale Games. Amerykański developer podobnie próbował tworzyć kilka gier jednocześnie i nie skończyło się to dobrze. Oby tylko francuski zespół wiedział co robi i mierzył siły na zamiary.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.