Sprzedaż PlayStation 4

Ostatni kwartał 2018 roku był dla Sony bardzo dobrym czasem. Liczba sprzedanych konsol PlayStation 4 i aktywnych subskrypcji PlayStation Plus mocno szybuje w górę.

Na tę chwilę usługi sieciowe i gry są dla Sony najbardziej rentownym segmentem. Liczba sprzedanych konsol PlayStation 4 rośnie w zastraszającym tempie i już wkrótce japoński gigant przekroczy 100 mln sprzedanych konsol. Teraz wynik również jest godny uwagi i wynosi 92,2 mln sprzedanego sprzętu.

To nie koniec rewelacji, bo w siłę rośnie usługa PlayStation Plus, mająca na ten moment już 36,3 mln aktywnych subskrypcji. Wzrost o 2 miliony członków w porównaniu do poprzedniego kwartału musi robić wrażenie. Widać jak na dłoni, że wymaganie płacenia abonamentu za granie w sieci osiągnęło wyśmienite rezultaty i to właśnie jest teraz dla Sony priorytetem.

Usługi sieciowe (PS Plus, DLC, gry, PS Now i itp.) pozwalają na bicie kolejnych rekordów również w skali roku, co tylko potwierdza przyszłość malowaną właśnie w cyfrowych kolorach.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.