Zmiana regionu PlayStation Store

W ostatnim czasie w menu PlayStation Store pojawiła się opcja zmiany regionu, na której brak od dawna narzekają gracze. Na chwilę obecną nie jest ona w pełni funkcjonalna, jednak być może wreszcie będzie można kupować gry z innych regionów świata bez zbędnej kombinatoryki.

Po wejściu do PS Store i przełączeniu regionu, ceny w sklepie automatycznie się zmieniają. Niestety, żadnego tytułu nie da się kupić. Po ponownym uruchomieniu system pyta, czy chcesz powrócić do pierwotnego regionu.

Wiadomo, że zmiana byłaby dostępna w krajach Unii Europejskiej: Austria, Anglia, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania oraz Szwecja.

Osobiście bardzo bym się cieszył, gdybym mógł bezproblemowo nabywać gry z innych regionów i grać w nie na jednym koncie, a Ty? Ideałem byłaby natomiast możliwość scalenia kilku posiadanych kont z różnych regionów.

Autor Adam Ginel

Adam to ustatkowany gracz z krwi i kości. Mąż, ojciec, a także wieloletni miłośnik elektronicznej rozrywki w formie wszelakiej. Gry wideo traktuje jako coś znacznie powyżej zwykłego hobby, wynosząc je ponad inne pasje – muzykę i książkę – dostrzegając jednocześnie, jak wiele mają one wspólnego z innymi sferami jego zainteresowań.