Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V, jako druga gra wideo w historii, sprzedała się w ilości ponad 100 milionów egzemplarzy. Liderem nadal pozostaje Minecraft.

Warto jednak zaznaczyć, że Grand Theft Auto V bez wątpienia zarobiło znacznie więcej, chociażby ze względu na cenę samej gry, ale i rozbudowanemu systemowi mikropłatności w GTA Online. Tryb rozgrywki sieciowej stał się tak popularny, że Rockstar Games skupiło się właśnie na nim, nieco zapominając o rozwoju samego wątku fabularnego.

Co jednak istotne, twórcy sami podkreślają, że nie zamierzają rezygnować z dalszego rozwoju GTA Online. Biorąc pod uwagę intratność projektu – jest to absolutnie zrozumiałe. Za chwilę ruszy Red Dead Online, jednak twórcy są przekonani, że oba projekty są w stanie funkcjonować jednocześnie, bez szkodzenia sobie nawzajem.

Autor Adam Ginel

Adam to ustatkowany gracz z krwi i kości. Mąż, ojciec, a także wieloletni miłośnik elektronicznej rozrywki w formie wszelakiej. Gry wideo traktuje jako coś znacznie powyżej zwykłego hobby, wynosząc je ponad inne pasje – muzykę i książkę – dostrzegając jednocześnie, jak wiele mają one wspólnego z innymi sferami jego zainteresowań.