Activision Blizzard

W ostatnim czasie Blizzard miało spore problemy związane z niezadowoleniem graczy po ogłoszeniu planów wydawniczych na najbliższy czas. Fani czekający na oficjalne potwierdzenie Diablo 4 dostali Diablo Immortal – czyli produkcję dedykowaną urządzeniom mobilnym. To niestety nie koniec kłopotów firmy.

Pokład Activision Blizzard opuścił Spencer Neumann – dyrektor finansowy. Odszedł on do Netflix i tam objął dokładnie taką samą funkcję. Zaraz po nim papierami rzuciła Amrita Ahuja, zajmująca stanowisko dyrektora finansowego Blizzard Entertainment. Ahuja odeszła do Square Inc., firmy zajmującej się płatnościami, również wskakując na stołek dyrektora finansowego.

W 2018 roku akcje Activision Blizzard spadły o 26%, a po ujawnieniu informacji o odejściach, o kolejny 1%. Neumanna zastąpił tymczasowo Dennis Durkin, będący wcześniej dyrektorem korporacyjnym. Najpewniej to właśnie on już na stałe będzie pełnił tę funkcję.

Z czystego sentymentu do Blizzard mam szczerą nadzieję, że problemy spółki się skończą i wyjdzie ona na prostą.

Autor Adam Ginel

Adam to ustatkowany gracz z krwi i kości. Mąż, ojciec, a także wieloletni miłośnik elektronicznej rozrywki w formie wszelakiej. Gry wideo traktuje jako coś znacznie powyżej zwykłego hobby, wynosząc je ponad inne pasje – muzykę i książkę – dostrzegając jednocześnie, jak wiele mają one wspólnego z innymi sferami jego zainteresowań.