cyberpunk 2077

Świetne wieści przekazała ekipa CD Projekt RED dotyczące ich finansów i najnowszej produkcji Cyberpunk 2077.

Grupa CD Projekt RED pochwaliła się wynikami finansowymi za III kwartał 2019 roku i potwierdziła, że Cyberpunk 2077 wszedł w finalną, kluczową fazę produkcji. Polskie studio rozpoczęło wewnętrzne i zewnętrzne testy gry oraz lokalizacje na poszczególne wersje językowe. Oznacza to, że kwietniowa premiera gry prawdopodobnie nie jest zagrożona.

Nie ma odpoczynku również w temacie globalnej akcji promocyjnej cyberpunkowej przygody wraz ze świetnymi wynikami pokazów (12 tyś. osób) na targach Gamescom 2019 w Kolonii. W omawianym okresie rodzimy developer wygenerował zyski na poziomie 93 milionów złotych, czyli o ponad 38 procent wyższe niż przed rokiem. Tak dobre liczby to efekt wciąż dobrej sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Warto wspomnieć, że w październiku CD Projekt RED zakupiło wielki kompleks nieruchomości w Warszawie, co pozwoli grupie na dalszy rozwój i kreowanie przestrzeni zgodnie z wizją developera. Wypada tylko pogratulować polskiemu zespołowi znakomitych wyników finansowych i ostatniej fazy produkcji Cyberpunka 2077.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.