Night City

Po obejrzeniu sławnego pokazu rozgrywki z gry Cyberpunk 2077, wiedziałem że główna miejscówka będzie czymś więcej, niż tylko wielkim miastem. Okazuje się, że fascynująca sceneria Night City oczaruje graczy nie tylko gęstym klimatem.

Tajemnicze i wyjątkowe Night City

Serwis GamingBolt dowiedział się od projektanta poziomów Milesa Tosta, że każda z sześciu dzielnic swoją wyjątkowość będzie odzwierciedlać na wiele sposobów, począwszy od kultury czy atmosfery przez architekturę oraz ludzi z ich problemami. Każdy aspekt tej metropolii świetnie się łączy w jedno spójne i ogromnie wiarygodne miejskie środowisko.

Nie wszystkie części miasta będą pokryte ciemnością od drapaczy chmur, jak np. dzielnica Pacifica, czyli główny ośrodek turystyczny w Night City. Ten teren to niespełnione marzenia, ostateczny brak funduszy i niedokończone projekty, które zostały przejęte przez gangi. W Cyberpunk 2077 każda dzielnica będzie różnorodna pod wieloma względami i ma posiadać swoją historię ze swoimi tajemnicami do odkrycia.

Największą zaletą miasta i poszczególnych jego części ma być wiarygodność, klimat i spójność w tradycji wykreowanego świata. Trzeba przyznać, że programiści mają wielkie pole do popisu, a sześć dzielnic to sporo wariacji odnośnie wspomnianej architektury, atmosfery czy samych mieszkańców. Osobiście nie martwię się szczególnie o wykreowany świat, bo ekipa CD Projekt RED już wielokrotnie udowodniła swój talent w tym temacie.

Jakie jest Twoje Night City marzeń?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.