Insignis człowiek obiecany

Wydawnictwo Insignis uderzyło dziś podwójnie, serwując miłośnikom dobrej fantastyki aż dwie książki. Na sklepowe półki trafiły właśnie Człowiek obiecany, autorstwa Pawła Majki oraz Assassin’s Creed – Ostatni potomkowie, pozycja Matthew J. Kirby’ego.

Człowiek obiecany

Pierwsza z wymienionych pozycji ukazała się z serii Uniwersum Metro 2033, o czym mogłeś dowiedzieć się przy okazji ostatnich wieści ze stajni krakowskiego wydawnictwa. Jesteśmy już po jej lekturze, a wrażenia właśnie się spisują, więc recenzji wyczekuj niebawem.

Assassin’s Creed – Ostatni potomkowie

Z kolei Ostatni potomkowie rozpoczynają zupełnie nową trylogię, której bohaterem jest Owen. Protagonista niespodziewanie dostaje się w sam środek rozgrywek między asasynami a templariuszami. Odkąd ojciec Owena zmarł w więzieniu, oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił, życie chłopca nie układa się jak trzeba. Z pomocą przychodzi nauczyciel informatyki, udostępniając nastolatkowi Animusa – urządzenie pozwalające przenieść się do wspomnień genetycznych zapisanych we własnym DNA. Podczas symulacji chłopiec odkrywa istnienie Trójzębu Edenu – starożytnego artefaktu, znanego tylko z legend. Odtąd asasyni i templariusze nie cofną się przed niczym, by zdobyć ten bezcenny przedmiot. Żeby wyjść z tego cało, chłopiec musi odnaleźć go jako pierwszy.

Obie propozycje wydawnictwa to pozycje wręcz obowiązkowe na każdej półce miłośników elektronicznej rozrywki, lubiących od czasu do czasu pogrążyć się w solidnej lekturze!