Geralt

Capcom miał dzisiaj dzień pełen prezentów dla graczy Monster Hunter World. Dwa z nich kwalifikują się na bombowe ogłoszenia.

Niżej podpisany jeszcze chwilę temu wieścił niemalże oficjalną śmierć pełnoprawnych dodatków. Tymczasem, Capcom ogłosił… pełnoprawny dodatek do hitu z początku tego roku. Iceborne zapowiada całkowicie nowy region do zwiedzania, a także kontynuację wątku fabularnego głównej kampanii Monster Hunter World. Wydawca zapowiada, że DLC będzie porównywalne ze zmianami z edycji Ultimate poprzednich tytułów. Przyjdzie nam nieco poczekać na lodowe krainy, bo aż do jesieni 2019 roku.

Nie oznacza to jednak, że będziesz się z World do tego czasu nudził. Capcom zapowiedział już darmową zawartość, która wpłynie do gry wiosną.  Wśród nich m.in. nowe, jeszcze silniejsze wersje potworów Nergigante i Kulve Taroth, z których będzie można wyprodukować mocniejszy sprzęt. Potwierdzono też terminy kolaboracji z Final Fantasy XIV oraz Mega Man 11, które rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Wreszcie, pod koniec stycznia odbędzie się specjalna celebracja pierwszej rocznicy Monster Hunter World.

Geralt na gigancie

A to nie koniec, bo nadchodzi jeszcze kolaboracja z… CD Projekt RED. W pierwszym kwartale 2019 roku, do Nowego Świata trafi sam Geralt z Rivii. Kolaboracja to zarazem niespodziewana, jak i oczywista. W końcu wiedźmin powinien dogadać się bezproblemowo z łowcami.

Geralt

Doug Cockle, głos Geralta w angielskiej wersji językowej, powróci; nie jest potwierdzone, czy po polsku usłyszymy Jacka Rozenka. Capcom zapowiada, że kolaboracja będzie ambitniejsza od dotychczasowych wydarzeń promujących. Zawierać ma ona pełnoprawne questy i cutscenki inspirowane trzecim Wiedźminem, a sam Geralt ma przybyć do obcego świata z własnym asortymentem broni i uroków.

Mniejszy powód do radości mają jedynie gracze PC. Capcom kontynuuje politykę osobnego kalendarza wydawniczego rozszerzeń na komputery. Posiadacze blaszaków już teraz powinni uzbroić się w cierpliwość. Będzie potrzebna, nim będą mogli wgryźć się w nowy kontynent lub posterować wiedźminem.

Całość streamu dostępna jest tutaj. To co, teraz czekamy na Geralta w Super Smash Bros?

Autor Jacek Wandzel

Niegdyś student projektowania gier na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, teraz doktorant. Kurator gier wideo katowickiego festiwalu Ars Independent. Wierny fan Hideo Kojimy, Chrisa Avellone'a, Yoko Taro i Shigesato Itoiego. Jeśli spotkasz go na żywo, przygotuj się na awanturę o to, że nie oglądasz JoJo's Bizarre Adventure / nie ukończyłeś Red Dead Redemption II. Podobno napisał kiedyś tekst, który miał mniej niż 13 000 słów, ale plotka ta pozostaje niepotwierdzona. Ustatkowany Gracz. Z twarzy.