half life alyx

Czy jest szansa na Half-Life: Alyx na platformę Sony? Twórcy nic nie wykluczają i wszystko jest możliwe.

Oczywiście jeśli liczysz na najnowszy rozdział z serii Half-Life nie mając gogli VR to niestety na to nie ma szans. Alyx to tytuł przeznaczony tylko dla wirtualnej rzeczywistości, jednak developer nie zamyka się na inne platformy w przyszłości. Jeden z twórców, Greg Coomer w rozmowie z Push Square zaznaczył, że choć Valve skupia się na zapowiedzianej platformie to jednak programiści nie wykluczają wersji na PS VR.

Twórca dodał, że gogle Sony odniosły wielki sukces w swojej kategorii, a posiadacze PS VR z pewnością chętnie zapoznaliby się z nową produkcją z tego znanego i jakże oczekiwanego uniwersum. Prawdopodobnie wszystko zależeć będzie od popytu na Steamie i wyników sprzedaży, jednak rokowania są pozytywne i raczej gra odniesie sukces. To możliwe jest tym bardziej, że Alyx to pełnoprawna odsłona serii z długością rozgrywki porównywalną do gier AAA.

Jako Alyx Vance wraz z jej ojcem będziesz starał się stawić czoła brutalnej okupacji Ziemi przez Kombinat. Akcja produkcji będzie mieć miejsce między wydarzeniami z Half-Life i Half-Life 2, a głównymi aspektami rozgrywki będzie walka, rozwiązywanie zagadek i eksploracja świata.

Half-Life: Alyx ukaże się w marcu 2020 roku na Steamie, wyłącznie na urządzenia wirtualnej rzeczywistości.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.