Green Hell

Ależ ten czas leci! Niedawno był poniedziałek, a już tydzień zbliża się ku końcowi. Zanim jednak dojedziemy do weekendu, nie może zabraknąć porcji wiadomości ze świata gier. Zapraszamy do lektury!

POLSKA

#1

Warszawski developer Creepy Jar gier zaprezentował światu Green Hell. Premiera gry przewidziana jest już po debiucie spółki na New Connect. Abstrahując jednak od sytuacji giełdowej, tytuł prezentuje się obiecująco. I choć nie przywykliśmy oceniać gry pod screenshotach i pierwszych trailerach, tli się nadzieja na tytuł godny co najmniej ocen powyżej średniej.

#2

Fat Dog Games poinformowało w oficjalnym komunikacie prasowym o przesunięciu premiery jednego z wyczekiwanych tytułów wydawcy – Sand is the Soul. Podyktowane jest to przeportowaniem gry na silnik Unity oraz jednoczesnym wypuszczeniem tytułu, oprócz komputerów osobistych, na Nintendo Switch oraz Xboksa One.

ŚWIAT

#3

Powrotu tej marki chyba nikt się już nie spodziewał. Powolnym krokiem nadchodzi S.T.A.L.K.E.R. 2! Na tę chwilę wiemy tyle, że premiera zaplanowana jest na 2021 rok.

#4

Już 29 maja zagrasz w oryginalną przygodówkę zatytułowaną Old Man’s Journey. To tytuł opracowany przez niezależne studio Broken Rules, który wygląda niesamowicie, nawiązując stylistyką do obrazków malowanych kredą / książki dla dzieci. Zresztą rzuć tylko okiem na poniższy materiał. Takie gry lubimy!

#5

Persona 5, jeden z najlepszych jRPG-ów ostatnich czasów, rozeszła się w 2,2 milionach egzemplarzy na całym świecie. Tym samym niniejsza odsłona stała się najpopularniejszą spośród wszystkich dotychczas wydanych odsłon serii Shin Megami Tensei. Nas zauroczyła, już wyglądamy kontynuacji!

#6

Developerzy ściśle współpracujący z Sony otrzymali informację, iż produkcja PlayStation Vita Game Cardów zakończy się 31 marca 2019 roku. Sony zaznaczyło w wiadomości, że twórcy gier mają zgłaszać ostatnie zamówienia na Game Cardy maksymalnie do 15 lutego 2019 roku. Czy to definitywny koniec tej konsoli, czy raczej jasny sygnał dotyczący przyszłości nośników fizycznych?