gylt

Już na premierę Google Stadia będzie można zagrać w Gylt, ekskluzywny survival horror tej usługi. Twórcy na kilka dni przed wydaniem pokazują najnowszy trailer.

Czy decydujący się na Stadię gracze będą zainteresowani mrocznymi przygodami Sally? W Gylt mała bohaterka będzie szukać swojej zaginionej kuzynki, przemierzając mroczne uliczki miasta Maine. Developer czerpał z klasyki wirtualnego horroru, inspirując się Silent Hill oraz nieco nowszą produkcją Inside.

Zwiastun premierowy tego połączenia przygodówki z survival horrorem prezentuje ulice miasteczka, bardziej ciasne lokacje, stwory i finishery dziewczynki. Jedna z broni to latarka, która jest dla maszkar głównym utrapieniem. Rozgrywka w tym aspekcie podobna jest do starć z gry Alan Wake. Czy najnowsza produkcja studia Tequila Works trafi w gusta graczy?

Gylt ukaże się już 19 listopada wyłącznie na Google Stadia.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.