baldurs_gate_III

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że podczas najbliższych targów E3 w Los Angeles otrzymamy informację prosto od studia Larian Studios o pracach nad trzecią odsłoną jednej z najbardziej popularnych klasycznych serii gier RPG – Baldur’s Gate.

Kto ma więcej niż 30 lat i grywał za młodu w gry wideo, z pewnością zna ten tytuł. Czy po niemal dwóch dekadach oczekiwania otrzymamy godnego następcę dwóch poprzednich części. Szczerze na to liczymy!

Obecnie na stronie internetowej studia odpowiedzialnego m.in. za grę Divinity: Original Sin widnieje jedynie logo otwierające wpis. Jednak nie jest to statyczny obrazek a jedynie zapętlona animacja. Po jej ściągnięciu na dysk i otworzeniu w edytorze tekstowym (Atom lub Notepad++) znajdziemy linię zawierającą plik BaldursGate_logo_III_retouched.png lub oryginalną wersję pamiętnej frazy wypowiadanej przez Piotra Fronczewskiego: “GATHER YOUR PARTY”.

Jeśli nie jest to celowe działanie, a drobna wpadka studia wyłapana przez internautów… to my już otwieramy szampana i czekamy na tytuł z wypiekami na twarzy!