bioshock 4

Smutne wieści przekazał wydawca najnowszej odsłony serii BioShock. Jeśli miałeś nadzieję na rychłą premierę nowego BioShocka, to niestety musisz uzbroić się w więcej cierpliwości.

W raporcie finansowym Take-Two Interactive, zostało wspomniane o najnowszej części serii BioShock i czasie jaki pozostał do premiery. Choć nie podano dokładnej daty wydania, to jednak ostateczny termin nie będzie bliski, bo gra cały czas powstaje i nadal będzie w produkcji przez “kilka następnych lat”.

Taka wzmianka jasno daje do zrozumienia, że szykuje się wielki projekt z długim czasem na jego realizację. Z drugiej strony informacja nie powinna zbytnio szokować graczy, bo w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się raporty o skasowaniu dotychczasowych prac i całkowicie nowym otwarciu. Można też wywnioskować, że tytuł pojawi się wyłącznie na kolejnej generacji konsol, czyli na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Jestem fanem tej fantastycznej marki i pomimo kolejnych lat czekania na nową odsłonę, cieszę się, że 2K Games poważnie podchodzi do gry i nie stara się wydać jej szybko i za wszelką cenę. Być może nawet bez Kena Levine’a w ekipie, po wielu latach produkcji uda się zadowolić fanów serii.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.