Mad Box

Za mniej więcej 3 lata na rynek ma trafić, jak zapowiadają inżynierowie z Slightly Mad Studios, najpotężniejsza konsola, która ma zdeklasować sprzęt Sony oraz Microsoftu.

Twórcy Project CARS twierdzą, że Mad Box (robocza nazwa) będzie obsługiwał 4K w 60 klatkach na sekundę. Na chwilę obecną firma ma już konkretną koncepcję projektu i jest w trakcie rozmów z producentami podzespołów, które mają tworzyć, jak zapewnia Ian Bell, dyrektor generalny i współzałożyciel Slightly Mad Studios, „najpotężniejszą konsolę w historii”.

W krótkim wywiadzie udzielonym redakcji serwisu Variety, Bell zdradził kilka szczegółów dotyczących Mad Box. Konsola będzie współpracowała z większością aktualnie dostępnych i planowanych urządzeń VR, oferując stałe 60 FPS-ów. Na chwilę obecną nie ma w planach ekskluzywnych tytułów dedykowanych jedynie nowej konsoli, jednak Bell nie wyklucza takiej opcji, pozostawiając ten wybór samym twórcom. Co najważniejsze, CEO Slighty Mad Studios chwali się, że mają już oferty od inwestorów zainteresowanych sfinansowaniem tego projektu. Wedle zapewnień, cena Mad Box ma być konkurencyjna w stosunku do hardware’u Sony i Microsoftu.

Niebawem mają pojawić się grafiki koncepcyjne, którymi oczywiście się podzielimy.

Autor Adam Ginel

Adam to ustatkowany gracz z krwi i kości. Mąż, ojciec, a także wieloletni miłośnik elektronicznej rozrywki w formie wszelakiej. Gry wideo traktuje jako coś znacznie powyżej zwykłego hobby, wynosząc je ponad inne pasje – muzykę i książkę – dostrzegając jednocześnie, jak wiele mają one wspólnego z innymi sferami jego zainteresowań.