Trickster

Otóż Koło Badaczy Popkultury “Trickster” powstałe na Uniwersytecie Wrocławskim zajmuje się organizacją interesujących konferencji naukowych. Po wielu frekwencyjnych sukcesach różnorakich konferencji, tym razem ich wybór padł na polskie gry wideo, z naciskiem na kulturę ich powstania, historię oraz różnorakie konteksty.

Jak sami przyznają chcieliby odwrócić uwagę zainteresowanych od wielkich rodzimych produkcji deklasujących często światowe pozycje AAA, koncentrując się przede wszystkim na polskich studiach niezależnych, grach indie oraz tytułach dedykowanych segmentowi mobile.

W tym właśnie celu zapraszają na konferencję ludologów, kulturoznawców, socjologów, specjalistów od marketingu, dziennikarzy, blogerów a nawet przedstawicieli firm związanych z branżą gier. Wprawdzie odgórnie narzucają tematy (“strategie marketingowe w promocji polskich gier” tudzież “polska spuścizna kulturowa a gry komputerowe”) aczkolwiek otwarci są również na takie propozycje tematyczne, które z jednej strony nie odbiegałyby od przyjętych założeń, a z drugiej stanowiły pomost komunikacji pomiędzy środowiskiem naukowym, szeroko rozumianą branżą gier a samymi graczami.

Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 września 2015 roku w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego mieszczącego się na ul. Kuźnicza 22 we Wrocławiu.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.