control

Studio Remedy już przygotowuje się do premiery Control, a tymczasem warto zapoznać się z kilkoma informacjami odnośnie nowej gry zespołu od Alana Wake’a.

Twórcy gier Max Payne, Alan Wake i Quantum Break ponownie uderzają z tytułem pełnym klimatu i sekretów do odkrycia. Co takiego warto wiedzieć na chwilę przed premierą gry?

  • Control, premiera 27 sierpnia 2019 – platformy PlayStation 4, Xbox One i PC.
  • The Oldest House to mroczne, niebezpieczne, ale piękne miejsce mocy z własną osobowością. Organizacja Federal Bureau of Control stoi właśnie w obliczu zagrożenia, jakie trudno sobie nawet wyobrazić. Bohaterka Jesse Faden będzie musiała stawić czoła mocy nie z tego świata, przemierzając lokacje tego tajemniczego miejsca.
  • Kampania fabularna i kilka misji pobocznych to ok. 15-20 godzin zabawy.
  • Po sierpniowej premierze Control pojawią się dwa dodatki do gry oraz w międzyczasie aktualizacje z różnymi treściami. Pierwsze rozszerzenie planowane jest na zimę bieżącego roku i będzie to całkiem nowa zawartość.
  • Główną bronią bohaterki będą moce, ale też futurystyczny arsenał z możliwością kombinacji czy upgrade’u. Jesse posiada dar telekinezy, co pozwala jej przyciągać przedmioty i rzucać nimi w oponentów. Poza tym potrafi tworzyć skalne bariery, unosić się w powietrzu czy ulepszać swoje giwery.

Materiały z gry:

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.