project resistance

Jeśli ze względu struktury rozgrywki skreśliłeś już najnowszy projekt studia Capcom, to jeden z twórców potwierdził rozgrywkę dla pojedynczego gracza z narracją.

Okazuje się, że twórcy z Capcom szykują narracyjną opowieść dla graczy gustujących w trybie single player. Tak przynajmniej twierdzi producent Masachika Kawata w rozmowie z blogiem PlayStation. Wersja jaką twórcy pokazali na Tokyo Game Show 2019 była trybem online, jednak japoński developer jest świadomy, że wielu graczy czeka na fabularną opowieść. Oni także będą usatysfakcjonowani mogąc samotnie walczyć z przeciwnikiem i przemierzać lokacje znane z serii Resident Evil.

Jak będzie wyglądała ta narracja w zapowiedzianej rozgrywce dla samotnego gracza? Prawdopodobnie można spodziewać się podobnej struktury jak ma miejsce w World War Z. Gracz może samotnie walczyć z umarlakami ale zawsze u jego boku pojawiają się sterowani przez komputer kompani.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.