quantic dream

Choć ekipa znana z Detroit: Become Human czy Heavy Rain była wiele lat wierna Sony, to ten czas już minął. Aktualnie twórcy chcą wydawać gry na wszystkich platformach.

Studio Quantic Dream od ponad dekady wydawało gry wyłącznie na platformy Sony, jednak ta sytuacja uległa zmianie. Pora na nowe wyzwania, zmianę odbiorców i sprawdzian w roli wydawcy.

Szef studia David Cage w wywiadzie dla serwisu DualShockers powiedział, że zespół i ich projekty nie są już wyłączne dla żadnej platformy. Jeśli więc nie będą określone specjalne umowy odnośnie wyłączności, to kolejne tytuły studia powinny ukazać się na każdą platformę. To świetna wiadomość dla graczy posiadających inne sprzęty niż ten od Sony i mających w planach gry tego znanego developera.

To logiczne posunięcie, bo jeśli chce się być wydawcą to trzeba sięgać jak najdalej i cieszyć się z dostępności swoich produkcji na każdej platformie.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.