atomic heart

Ostatni wpis odnośnie projektu Atomic Heart porównywanym z serią BioShock czy Metro zainteresował naszych Czytelników, a teraz twórcy zaprezentowali krótki ale dość dziwaczny teaser.

Studio Mundfish nie ma lekko pracując przy Atomic Heart ale po wizycie jednego z dziennikarzy postanowiło pokazać najnowszy zwiastun swojej gry. Materiał choć krótki pozwala rzucić okiem na tajemnicze miejscówki czy fragmenty rozgrywki i wydaje się być wprowadzeniem w klimat gry z dłuższym wideo zaprezentowanym w najbliższej przyszłości.

Rosyjski tytuł to doznania typu immersive sim, czyli przygoda nastawiona na fabułę czy budowanie klimatu z rozwiązywaniem zagadek czy silnym naciskiem na eksplorację pomieszczeń. Możesz liczyć na walkę bronią białą, strzelanie, levelowanie uzbrojenia czy ciekawych umiejętności. Klimat będzie odgrywał większą rolę, a także walka z wrogiem lub ciche omijanie zagrożeń.

Akcja Atomic Heart ma miejsce w alternatywnej wersji Związku Radzieckiego, kiedy został zgłoszony błąd w jednej z tajnych placówek. Na miejscu okazuje się, że lokacje pełne są dziwnych istot, maszyn i innych pozostałości po eksperymencie. Przygoda zapowiada się interesująco.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.