avatar

Nadal nic nie słychać o grze Avatar od francuskiego studia Ubisoft. Teraz jednak wiadomo, że projekt nadal powstaje i nie został skasowany.

Ubisoft wciąż milczy odnośnie gry Avatar bazującej na najbardziej dochodowym filmie wszechczasów. Pojawiło się jednak światełko w tunelu dla graczy czekających na tę produkcję, bo oficjalne konto Avatar na Twitterze odpowiedziało na pytanie o przyszłość projektu – jego dalsze powstawanie lub przerwanie prac.

Okazuje się, że gra cały czas jest w produkcji i nie została skasowana. Niestety nic więcej nie zostało ogłoszone. Wcześniej wiadomo było o silniku Snowdrop (znanego z serii The Division), na którym jest tworzona gra, rozgrywce bazującej na naturze, świecie i eksploracji oraz odległej dacie premiery szykowanej gdzieś między 1 kwietnia 2020 roku a 31 marca 2021 roku.

W 2009 roku Ubisoft wydał już grę James Cameron’s Avatar: The Game, jednak obecny projekt ma być bardziej wysokobudżetowy i spektakularny.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.