gmf

Żaden koronawirus, ani inne tego typu przeszkody, nie są straszne dla prawdziwych pasjonatów. W tym konkretnym przypadku mowa oczywiście o ekipie z gamemusic.pl. W 2018 roku zapoczątkowali oni rewelacyjne wydarzenie – Game Music Festival, którego wcześniej na mapie Polski nie było. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami uczestników. Rok później organizatorzy poszli za ciosem przygotowując nam kolejne dwa dni wypełnione kapitalnymi brzmieniami. Ponownie oklaskom nie było końca, a w rozmowach pofestiwalowych wizja następnych edycji była jednym z najczęstszych tematów.

Rzeczywistość, jak wszyscy wiemy, okazała się mało łaskawa i plany związane z organizacją wydarzenia w 2020 roku musiały zostać zweryfikowane. Nasza redakcja mocno trzyma kciuki, aby aktualna sytuacja ograniczająca podobne inicjatywy szybko znalazła swój koniec i abyśmy wszyscy ponownie mogli spotkać się i celebrować piękno muzyki z gier komputerowych. W tym momencie trwają intensywne prace nad III edycją festiwalu, ale na konkrety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

W gamemusic.pl wiedzą jednak jak czas oczekiwania umilić. Już 5 czerwca, specjalnie dla wszystkich fanów muzyki z gier komputerowych, odbędzie się koncert online – The Best of GMF!

Czeka nas godzina pełna największych hitów, wzruszających momentów i muzycznych uniesień z pierwszej i drugiej edycji Game Music Festival! Będziemy mogli jeszcze raz przeżyć najlepsze, jedyne w swoim rodzaju, pięknie wykonane aranżacje ulubionych soundtracków, a to wszystko w domowym zaciszu i całkowicie za darmo. W programie usłyszymy fragmenty z Heroes of Might and Magic, magiczny soundtrack z Ori and the Blind Forest, jazzowe brzmienia Grim Fandango i burzliwe utwory z World of Warcraft, StarCraft oraz Diablo. Do tego nie zabraknie muzyki z Journey, Abzu, Banner Sagi, japońskich klasyków z ICO i Shadow Of The Colossus oraz przejmujących utworów z Hitmana i Assassin’s Creed.

Prawdziwą wisienką na torcie natomiast będzie obecność gwiazd dotychczasowych edycji festiwalu: Paul Anthony Romero, Gareth Coker, Neal Acree, Peter McConnell, Austin Wintory, Jesper Kyd, Shota Nakama, Kow Otani i David Bateson!

To wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się 5.06.2020 o godzinie 21:00, na kanałach youtube i twitch prosto z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Gorąco polecamy i zapraszamy do wspólnego oglądania!

Jeśli ta informacja jest według Ciebie ciekawa, będzie nam miło, gdy się nią podzielisz, klikając stosowny przycisk poniżej.