cyberpunk 2077

Piękna metropolia, pełna futurystycznego klimatu i wspaniałej architektury w Cyberpunk 2077 to nie wszystko. Możesz spodziewać się jeszcze więcej miejscówek i urozmaicenia terenu.

Night City będzie wzorowane na Nowym Jorku, Los Angeles i Tokio oraz będzie podzielone na sześć dzielnic – City Center, Santa Domingo, Pacifica, Watson, Heywood i Westbrook. Każda z tych dzielnic swoją wyjątkowość będzie odzwierciedlać na wiele sposobów, począwszy od kultury czy atmosfery przez architekturę oraz ludzi z ich problemami.

Jednak prezentowane wielokrotnie ulice Night City to nie jedyne miejsce, jakie będzie dostępne do swobodnej eksploracji. W wywiadzie dla serwisu Eurogamer, lead quest designer Paweł Sasko zdradził, że gracz będzie mógł wyjechać poza granice miasta. Gra to nie tylko wielka metropolia ale peryferia zwane Badlands i tam także będzie można się udać. W tych rejonach dostępne będą misje, questy czy kontrakty, więc nie będzie można narzekać na nudę.

Ponadto twórcy mają jeszcze kilka niespodzianek. Jedną z nich jest cyberprzestrzeń, jaką można było zobaczyć w najnowszym zwiastunie. To naprawdę niebezpieczne miejsce i nie będzie łatwo dostępne. Trzeba będzie posiadać wsparcie wielu osób, aby się tam dostać. Fragmenty z cyberprzestrzenią uzyskuje się w określonych momentach fabuły, a w niektórych przypadkach można je nawet eksplorować.

Trzeba uczciwie przyznać, że szykuje się naprawdę olbrzymia gra, a przemierzane lokacje nie pozwolą na monotonię.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.