Life is Strange 2

Studio Dontnod Entertainment na swoim blogu poinformowało, że drugi epizod Life is Strange 2 ukaże się w styczniu 2019 roku. Twórcy zdają sobie sprawę, że to o wiele dłuższy okres wydawania epizodów niż w poprzedniej części, jednak jakość i emocjonalny wpływ grają tutaj pierwsze skrzypce.

Seria Life is Strange to projekt bardzo bliski sercom programistów i nie chcą spieszyć się z regularnym wydawaniem odcinków, jeśli na tym miałyby ucierpieć główne założenia gry. Developer chce mieć pewność, że będzie w stanie wydać produkt, z którego będzie dumny, i który na długo zostanie w pamięci graczy. Jednocześnie twórcy zdają sobie sprawę, że oczekiwania odbiorców są jasne – chcą wydawania epizodów z podobną, regularną kadencją co przygody Max i Chloe.

Niestety, poprzedni cykl wydawniczy nie ma już w sequelu zastosowania ze względu na chęć sprostania jakości, opowieści oraz wydania gry na jaką zasługują fani serii. Styczniowa data premiery epizodu Rules prawdopodobnie będzie ogłoszona w grudniu. Czekasz na kolejną część przygód Seana i Daniela?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.