Ars Independent Festival 2019

Czytelnicy sympatyzujący z nami od początku doskonale wiedzą, że z Ars Independent Festival jesteśmy od chwili, kiedy pierwsze znaki koncepcyjne organizatorzy zapisywali dopiero na papierze. Niezwykle miło jest obserwować, jak od raczkującego – jakim był – przedsięwzięcia, osiągnął pełną dojrzałość płciową.

Z edycji na edycję o Ars Independent Festival mówi coraz więcej wpływowych i zasięgowych mediów, zaś sami organizatorzy dwoją się i troją, aby nie zabrakło interesujących prelekcji, pokazów, doświadczeń. Co czeka na Ciebie w tym roku? Na szczęście nie e-sportowe zmagania w LOL-a!

W tym roku, oprócz standardowych atrakcji, katowicka ekipa stawia na dwie nowości – konferencję naukową ForePlay o interaktywnej seksualności oraz Game On, czyli serię multimedialnych prezentacji, które pozwolą studentkom i studentom zaprezentować i opowiedzieć o swojej twórczości zarówno festiwalowej publiczności, jak i przedstawicielom polskiego gamedevu. Chwali się to!

Podczas Ars Independent Festival nie zabraknie oczywiście Nocnej Giełdy Gier Wideo, czyli festiwalowych targów polskich gier indie. To jednak również otwarte targi najnowszych gier oraz multimedialnych doświadczeń, skierowane do szerokiej publiczności, a także miejsce spotkań networkingowych, pitchingowych i B2B – dla wszystkich tych, którzy szukają współpracy i ciekawych projektów.


Ars Independent Festival 2019 odbędzie się w dniach 24 – 29 września. Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Nasze medium wciąż dzielnie wspiera to potrzebne na polskiej scenie wydarzenie.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.