Darksiders

Niestety nie mamy dobrych wieści dla fanów serii Darksiders, którzy aktualnie doprowadzają Furię do furii w trzeciej części tego uniwersum. Darksiders III sprzedaje się słabo i kolejna część właśnie stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Przygody Furii zaliczyły koszmarnie słabą premierę w Wielkiej Brytanii osiągając zaledwie 32 miejsce na liście sprzedaży. Lepszy rezultat od trójki osiągnęła nawet tegoroczna odsłona gry Farming Simulator. Oczywiście sprzedaż na tej liście liczona jest tylko odnośnie kopii na fizycznych nośnikach, więc ostateczny popyt nie musi być aż tak zły. Przykro się robi, kiedy tak ciekawa marka i ostatnia część powstająca po wielu perturbacjach nie osiągnęła wyniku nawet w TOP 10. Na pudle najnowszego zestawienia znalazły się FIFA 19, Rootin’ Tootin’ Cowboy Shootin’ 2 i Call of Duty: Black Ops IIII.

Czy kiepska sprzedaż Darksiders III będzie gwoździem do trumny dla następnej części? Wydawca z pewnością poczeka na dalszy obrót spraw i na spokojnie wyciągnie stosowne wnioski.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.