Ghost Recon Breakpoint

Podczas streamingu nazwanego Calling of Ghosts, mającego miejsce na kanale Ubisoft North America, zaprezentowano grę, będącą najnowszą odsłoną serii Ghost Recon. Breakpoint – bo taki podtytuł nosi ujawniona produkcja – intryguje od samego początku.

Od momentu ujawnienia edycji kolekcjonerskiej gry w niemieckim sklepie Ubisoft Store, fani serii wstrzymali oddech wyczekując na oficjalne potwierdzenie wydania kontynuacji od francuskiego wydawcy. Doczekali się prezentacji w serwisie YouTube, którego widzem byłem do spółki z blisko 27 000 zainteresowanych z całego świata.

Pomijając detale futurystycznej fabuły, która jednym do gustu przypadnie, innym niekoniecznie, warto wskazać zaskakująco ładną grafikę, oskryptowaną interakcję z otoczeniem, widoczną inspirację serią Splinter Cell oraz gro rzucających się w oczy, niezbędnych do prowadzenia rozgrywki mechanik zaimplementowanych w zapowiedzianym tytule.

Na zaprezentowanym w trakcie pokazu materiale jeden z bohaterów oddziału, ranny przedziera się przez las, pokonuje liczne zabudowania, spada z klifu, brodzi w wodzie, strzela do przeciwników, brata się z załogą oraz odbija zakładników. Dużo tego, ale i taka była rola prezentacji – zmieścić w relatywnie krótkim materiale możliwie najwięcej akcji. Pozytywnie zaskakuje animacja postaci; zarówno samego poruszania się, jak również atakowania niczego nie spodziewających się oponentów. Jest brutalnie, ale tkwi w tej brutalności pewna zasadność i naturalne piękno egzekucji. Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi…

Oczywiście nie czas na to, aby rozpływać się nad potencjalnym pięknem gry. Pamiętać należy, że zaprezentowany został alpha gameplay, wady z pewnością produkcja będzie posiadać (na moje oko klatkowała więc aspekt ten jest do natychmiastowej w zasadzie poprawy, zważywszy na to, że gra stawia w ogromnej mierze na potyczki multiplayerowe – przyp. red.). Na ten jednak moment jest lepiej niż poprawnie. Rzeczona prezentacja gry pozytywnie mnie zaskoczyła i lekko napompowała balonik oczekiwań, co zazwyczaj na tym etapie mało której się udaje.


Przy okazji oficjalnej zapowiedzi Ghost Recon: Breakpoint warto zaznaczyć, że w Ubi Store trwa obecnie spora przecena na Wildlands. Wystarczy, że klikniesz w ten link, a będziesz mógł nabyć grę w standardowej edycji obniżoną o 70% względem oryginalnej ceny. Taką okazję żal przepuścić.

A jeśli dodatkowo, nie możesz doczekać się premiery Ghost Recon: Breakpoint, zapisz się do uruchomionych beta testów. Więcej szczegółów znajdziesz w tym miejscu!

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.