resident evil 8

Zaczyna się coś dziać odnośnie kolejnej części serii Resident Evil, jednak to tylko i aż niepotwierdzone detale. Mimo to warto zapoznać się z kilkoma szczegółami.

Pierwsze nieoficjalne informacje pojawiły się z kanału Residence of Evil i zostały potwierdzone przez bardziej wiarygodne źródło, czyli użytkownika Nibel, który w przeszłości nie mylił się w temacie przecieków. Kolejna część znanej serii nie będzie nazywać się Resident Evil 8, bo twórcy szukają bardziej interesującej nazwy, prawdopodobnie z podtytułem. Studio Capcom zauważyło, że warto straszyć graczy i następna część będzie kontynuacją Resident Evil 7, a bohaterem ma być ponownie Ethan.

Kolejny raz pojawi się kamera z perspektywy pierwszej osoby, powróci Chris Redfield, umarlaki i nowe typy wrogów. Jednym z nich mają być zarażone wilki, a miejscem akcji ma być zamek wraz z etapami górskimi i śnieżnymi. Nibel potwierdził podobne wiadomości jakie posiada i zaznaczył, że detale pochodzą z playtestu, jaki kilka miesięcy temu udostępnił Capcom zamkniętej grupie graczy.

Pamiętaj, aby powyższe informacje traktować z przymrużeniem oka aż do czasu pierwszej zapowiedzi gry. Na tę chwilę japońska ekipa pracuje też przy Resident Evil 3: Remake z premierą na początku kwietnia.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.