half life alyx

Cały growy świat żyje zapowiedzią Half-Life Alyx, a twórcy nie dość, że zaprezentowali materiały dotyczące gry, to jeszcze potwierdzili więcej gier z tej lubianej serii.

Nowy Half-Life zostanie wydany wyłącznie na urządzenia VR, jednak fani mogą oczekiwać kolejnych tytułów z tego uniwersum. David Speyrer z Valve w rozmowie z serwisem The Verge powiedział, że studio bardzo chce wrócić do serii Half-Life i jeśli tylko projekt Alyx zostanie dobrze przyjęty to można oczekiwać kolejnych gier z tej lubianej serii. Twórca stwierdził, że ekipa musiała odkrywać nowe sposoby opowiadania historii z tymi postaciami i tym światem, a także odkryła wiele nowych wrażeń z gry, które wykraczają poza to, co byli w stanie zrobić wcześniej.

Alyx to pełnoprawna część serii, dorównująca długością rozgrywki normalnym produkcjom (ponoć ma być tak długa jak Half-Life 2). Jako Alyx Vance wraz z jej ojcem będziesz starał się stawić czoła brutalnej okupacji Ziemi przez Kombinat. Akcja produkcji będzie mieć miejsce między wydarzeniami z Half-Life i Half-Life 2, a głównymi aspektami rozgrywki będzie walka, rozwiązywanie zagadek i eksploracja świata.

Half-Life: Alyx ukaże się w marcu 2020 roku na Steamie, wyłącznie na urządzenia wirtualnej rzeczywistości.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.